5 نکته ضروری که درباره‌ی خودروهای لوکس باید بدانید

اولین نکته‌ای که در مورد خودرو‌های لوکس به چشم می‌آید زیبایی ظاهری آن‌هاست، ولی همیشه ظاهر می‌تواند عاملی فریب‌دهنده باشد. مطمئنا برای خرید خودرو ای لوکس نمی‌توانید فقط بر اساس ظاهر زیبا انتخاب کنید. به وضوح انتخاب یک خودروی لوکس کاری بسیار دشوار است و باید با اطلاعات کامل انجام گیرد. اگر می‌خواهید خودرو ای لوکس خریداری کنید، قبل از تصمیم‌گیری نیاز است نکات زیر را بدانید.

اول از لوکس بودن خودرو مطمئن شوید
مطمئنا هر کسی که یک خودروی بی‌ام‌و، پورشه یا مرسدس بنز را می‌بیند، این اتوموبیل را نمادی از خودروهای لوکس می‌داند. در حالی که در سال‌های اخیر تغییری در میان شرکت‌های خودروسازی به وجود آمده است: امکاناتی که در گذشته به عنوان خصوصیات یک خودروی لوکس در نظر گرفته می‌شد، امروز استاندارد و ویژگی‌ موجود در اکثر مدل‌های خودرو هست. این به آن معناست که اگر شما فقط به دنبال خودرویی هستید که فقط امکانات زیادی داشته باشد، دیگر نیاز نیست مقدار هنگفتی برای خریدن خودروهای لوکس هزینه کنید. البته خودروی لوکس در هر کشوری معنای خاص خود را دارد. به طور مثال در بعضی از کشورها، خودروی برند‌های معتبر مثل بی‌ام‌و، بنز، پورشه و مازراتی خودروی لوکس نامیده می‌شود و در برخی کشورها عواملی هم‌چون امکانات و قیمت خودرو تعیین‌کننده این مسئله است. البته در کشور ما به خودروی لوکس نگاهی متفاوت صورت گرفته است. که طبق قوانین فعلی هر خودرویی که حجم موتوری بالای 2500 سی‌سی داشته باشد لوکس نامیده می‌شود.
در نتیجه قبل از خریدن خودرو ای لوکس، اول از لوکس بودن خودرو مطمئن شوید.

نیازمندی‌های سوخت خودرو را در نظر بگیرید
اکثر خودروهای لوکس نیازمند سوخت با کیفیت و قیمت بالاتر هستند. و حتی در مواردی مصرف سوخت بالاتری دارند. با توجه به روند افزایش قیمت سوخت مطمئن شوید که هزینه سوخت را در نظر گرفته‌اید.

حتما خودرو خود را بیمه کنید
همانطور که قیمت خودروهای لوکس بالا هست، هزینه بیمه این خودروها، اگر بتوانید آن‌ها را بیمه کنید، بسیار بالاتر است. بسیاری از شرکت‌های خدمات بیمه برای خودروهای لوکس خدماتی ارائه نمی‌دهند و اگر ارائه دهند هم با هزینه‌ی بالایی این کار را انجام می‌دهند.
اگر می‌دانید قصد خرید چه مدل خودرویی را دارید، قبل از خرید شرایط بیمه خودرو مورد نظر خود را چک کنید.

حواستان به هزینه تعمیرات خودروی خود باشد
مطمئنا هزینه تعمیرات و نگهداری یک خودروی لوکس به مراتب بالاتر از دیگر خودروها هست. ولی مشکل اساسی دیگر، در دسترس نبودن قطعات یدکی و یا حتی نبودن مکانیکی که تجربه و درک درستی از این خودروها داشته باشد، می‌باشد. اگر نتوانید موارد بالا را پیدا کنید حتما به مشکل بزرگی بر می‌خورید.

باید به صورت مرتب به خودروی خود رسیدگی کنید
خودروهای لوکس با توجه به قیمت و امکانات خاصی که دارند، به رسیدگی بیشتری نیازمند هستند. رسیدگی دوره‌ای مرتب و درست این نوع خودرو‌‌ها، باعث حفظ کیفیت ظاهری و سلامت فنی آن می شود.
با توجه به این که خودروهای لوکس اصطحلاک بالایی دارند، تعمیرات مرتب دوره‌ای اهمیت زیادی دارد.در تعمیرات دوره‌ای، چک کردن لوازم مصرفی مانند: روغن موتور، فیلتر بنزین، فیلتر روغن، لنت‌ها و شمع‌ها مهم‌ترین کار است.در تهیه قطعات و لوازم یدکی مصرفی خودروهای لوکس باید بسیار دقت کرد.

مجموعه‌ی میلاد موتور با تیمی از افراد متخصص در زمینه خودروهای لوکس، آمادگی هرگونه مشاوره قبل از خرید برای افرادی که تصمیم به خرید این خودروها دارند را دارد. با ما نگران انتخاب خودروی لوکس خود نباشید.